Więcej o nas…

Jak przygotować roże jesienią?

Przygotowanie róż jesienią

Przygotowania róż do zimy zaczynamy od pierwszych przymrozków do czasu zmrożenia gleby. Jednym z warunków dobrego zimowania róż jest pewność, że są one w stanie spoczynku. Aby tego dokonać, należy przerwać nawożenie na tyle wcześniej, ile potrzeba na spowolnienie ich wzrostu. Ten czas nadchodzi około 15 sierpnia.

Około października zaprzestajemy także usuwania przekwitniętych kwiatów, aby nie pobudzać roślin do wypuszczania nowych pędów. Jeśli pozwolimy różom na zawiązywanie owoców, to zmobilizujemy je same do przejścia w stan spoczynku. To będzie sygnał dla nich o zbliżającej się zimie. U wielu odmian róż, oznaką przechodzenia w stan spoczynku jest ciemnienie, a nawet nabieraniem fioletowego koloru łodyg. Dobrym pomysłem jest też usypać kopczyki z węgla brunatnego, który jest bogaty w wiele mikroelementów. W zasadzie węgiel brunatny lepiej sprawdzi się niż kora mielona ponieważ róże nie lubią środowiska kwaśnego. Pamiętajmy, że absolutnie nie nadaje się do tego węgiel kamienny.

Naczelną zasadą jest to, że róże muszą być przed zimą dobrze podlane.

Istnieje wiele metod, aby zapewnić różom dobre zimowanie. Najlepiej kiedy całą zimę temperatura była na stałym poziomie, bez zamarzania i rozmarzania gruntu, bo to jest najbardziej niebezpieczne. Jednak na pogodę nie mamy wpływu.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • jak pielegnowac roze angele
  • jak pielegnowac roze jesienia
  • przygotowanie bonsai
  • przykrywanie roz na zime

Leave a Reply