Więcej o nas…

Kwiaty doniczkowe ? zielone oblicze firmy

Kiedy odwiedzamy urzędy, biura i banki to zauważamy, że króluje tam dziś szkło, metal i sztuczne tworzywa najnowszej generacji. Ale projektanci zauważyli, że rośliny doniczkowe znacznie wzbogacają otoczenie swoją soczystą zielenią.

I nic dziwnego, skoro naukowcy już dawno udowodnili, że spoglądanie na zieleń bardzo odpręża i koi zmęczony wzrok. Ponadto, ci którzy pracują w takich pomieszczeniach zauważyli, że kiedy stoją kwiaty, to robi się po prostu przytulniej.

Wpływa to korzystniej zarówno na pracowników jak i interesantów, a także poprawia wizerunek firmy.

Należy jednak pamiętać o tym, że tylko zadbane rośliny będą prawdziwą ozdobą każdego miejsca pracy, więc jeśli już decydujemy się na kwiaty w miejscu pracy to nie możemy zapomnieć o tym aby o nie dbać stosownie do rodzaju gatunku jaki wybraliśmy. Kwiaty doniczkowe powinny być swoją wielkością dostosowane do miejsca przeznaczenia. Difenbachie i aglnemy możemy posadzić w duże gazony lub donice i przyozdobić nimi np. duży hol, zaś Begonia może być ozdobą na oknie wychodzącym na północ lub wschód. Ważne jest aby były tak umiejscowione aby nie przeszkadzały pracownikom i nie były narażone na potrącanie. W miejscach użyteczności publicznej najlepiej wybierać takie gatunki roślin, które nie będą wymagały szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, a ich pielęgnacja nie będzie zabierała pracownikom dużo czasu. Zanim zaczniemy zastanawiać się czy dany gatunek odpowiada stylem do wnętrza zastanówmy się, czy narażony np. na niedostatek światła, niską wilgotność powietrza, przeciągi wytrzyma w danym miejscu. Każda roślina ma przecież swoje wymagania.

Dekorator wnętrz powinien wziąć pod uwagę wymagania danego gatunku, aby dana roślina cieszyła oko pracowników i petentów. Niezmienną zasadą jest to, że każda roślina potrzebuje światła, więc jeśli została umieszczona w miejscu, gdzie tego światła dociera mało, to potrzebne jest oświetlenie najlepiej w postaci lamp jarzeniowych. Nie możemy ustawić delikatnych difenbachii, paproci ani też anturiów, gdzie będą zimą narażone na mroźny powiew powietrza np. tam gdzie interesanci często otwierają drzwi wejściowe. Rośliny doniczkowe mają również swoje wymagania cieplne. W takich miejscach lepiej będą się sprawować rośliny iglaste, laury lub oleandry. W głębi pomieszczeń nie sprawdzą się rośliny o ozdobnych kwiatach.

Do pielęgnacji roślin doniczkowych w takich miejscach najlepiej wybrać osobę, która lubi kwiaty i ma tzw. ?rękę do kwiatów?. Jeśli nie ustalimy jednej osoby do podlewania tych roślin to dojdzie do sytuacji, kiedy to wszyscy będą podlewać kwiaty i je przeleją, albo kwiatki będą miały sucho bo ktoś pomyślał, że kolega lub koleżanka podlały wcześniej. W pomieszczeniach biurowych na roślinach doniczkowych osadza się kurz, który nie sprzyja roślinom i sprawia, że nie prezentują się one tak jak powinny. Dlatego trzeba co jakiś czas zmywać go ściereczką z liści roztworem wody i ?Ludwika? albo używać nabłyszczaczy do tych roślin, które mają grube, mięsiste liście. W miejscach powszechnego użytku rośliny w weekendy, zwłaszcza dłuższe weekendy pozostają bez opieki, dlatego ważne jest aby przed wyjściem sprawdzić wilgotność gleby i w razie potrzeby podlać solidnie, a jeśli stoją one np. na oknie gdzie w ciągu dnia mocno świeci słońce to należy je przestawić lub przysłonić żaluzjami.

W okresie wiosennym dobrze będą się prezentowały kwiaty cebulowe w ozdobnych doniczkach lub skrzynkach, warto zatem wsadzić cebulki żonkili, hiacyntów czy tulipanów na przełomie lutego i marca.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • kwiaty doniczkowe zielone
  • rośliny doniczkowe zielone
  • rośliny zielone doniczkowe
  • zielone rośliny doniczkowe
  • kiedy szczepic pelargonie
  • drzewka domowe
  • kwiaty doniczkowe trawka
  • zielone kwiaty doniczkowe

Leave a Reply