Więcej o nas…

Storczykowe drzewa

Bauhinie

Są to rośliny o kwiatach równie pięknych jak storczyki. Ich nasiona lub sadzonki warto przywieźć z zagranicznej wycieczki. Dzięki temu będziemy mogli się pochwalić ciekawą rośliną doniczkową.

W tropikalnych i subtropikalnych rejonach Azji, Afryki i Ameryki Południowej rosną bauhinie (Bauhinia) – smukłe drzewa, a także rozłożyste krzewy lub pnącza o charakterystycznych liściach, podzielonych na dwie bliźniacze części. Botanicy odkryli te rośliny dopiero w XVIII wieku. Długo zastanawiali się, jak je nazwać, aż w końcu całemu rodzajowi przypisali nazwisko żyjących w szesnastym wieku przyrodników – bliźniaków Bauhin.

Kwitnie przez cały sezon

Na świecie występuje około 250 gatunków bauhinii. Przeważnie występują w wilgotnych lasach, choć niektóre występują też na suchych trawiastych terenach. Ich kwiaty mogą być białe lub w różnych odcieniach barwy żółtej, różowej i czerwonej. Większość tych gatunków obficie kwitnie od wiosny do jesieni. Najbardziej dorodne kwiaty, osiągające średnicę 10 cm, ma Bauhtnia uariegata, potocznie nazywana storczykowym drzewem. Ponieważ cechą dominującą jest to, że dość mocno się rozrasta, wygląda bardzo dekoracyjnie.

W krajach o gorącym klimacie rośliny te często są ozdobą parków oraz ogrodów. Tam gdzie zimy są mroźne, bauhinie można zobaczyć tylko w ciepłych oranżeriach.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • Bauhinia - drzeko storczykowe
  • drzewka ozdobne i ich pielegnacja
  • drzewka wiosenne pomysly zdjecia
  • odzaje kwiatow kwitnacych
  • pielegnacja drzewka storczykowego

Leave a Reply